• Skontaktuj się 48/621-00-27
Szczepienia przeciwko grypie

Szczepienia przeciwko grypie

Szczepienia przeciwko grypie

Przychodnia VITAL-MED jest realizatorem

„Programu profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko po 65 roku życia na lata 2016-2019”

Koszt szczepienia dla pacjenta objętego powyższym programem wynosi tylko 5,00 zł.

Dlaczego warto się szczepić przeciwko grypie?

Szczepienia przeciw grypie są najskuteczniejszą i najtańszą strategią zapobiegania grypie. Szczepienia zapobiegają zachorowaniom w grupie 70-90% zdrowych osób poniżej 65 roku życia.
Szczepienia przeciw grypie chronią również przed powikłaniami pogrypowymi, które mogą pozostawić zdrowotne konsekwencje do końca życia, a nawet zakończyć się zgonem z powodu wielonarządowych powikłań pogrypowych, szczególnie ze strony układu oddechowego, kardiologicznymi, nefrologicznymi, neurologicznymi, ze strony ośrodkowego układu nerwowego, schorzeniami naczyniowymi mózgu, psychiatrycznymi. Powikłania pogrypowe mogą dotknąć wszystkich bez względu na wiek.
Szczepienie przeciw grypie powinno obejmować małe dzieci, osoby starsze, pacjentów z grup podwyższonego ryzyka, kobiety w ciąży oraz pracowników ważnych służb społecznych.
Należy pamiętać o szczepieniu dzieci, szczególnie w wieku szkolnym, ponieważ odgrywają bardzo ważną rolę w rozprzestrzenianiu wirusa grypy w otoczeniu, szczepienie zapewnia ochronę im samym i redukuje liczbę zgonów wśród starszej populacji, jak również i pacjentów z grup podwyższonego ryzyka.
Szczepienie przeciw grypie starszych pacjentów z przewlekłą chorobą płuc obniża o ponad 50% liczbę przyjęć do szpitala z powodu zapalenia płuc i grypy, oraz liczbę powikłań pogrypowych i o 70% zgonów z różnych przyczyn.

ZAPRASZAMY

Comments are closed.